Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 99

1900-1904 Kiadás-bevételi jegyzék, kézzel írt napló, négy éven keresztül vezetett feljegyzések hónapokra lebontva. Korabeli, kissé sérült egészvászon-kötésben.
13433.

Rufpreis:
1 000 HUF

1901 Besztercebánya, Hölgy által kézzel írt személyes napló
13434.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Régi családtörténeti dokumentumok: 3 db kézzel írt családfa, az egyik cseh nyelvű nyomtatvány (nyilvántartólap) hátoldalára írva. XX. sz. első fele. Vegyes állapotban, 21x17 cm és 36x34 cm között
13435.

Rufpreis:
1 200 HUF

1902 Herzfeld Viktor lovag (Herzfeld Győző) (1856-1919) zeneszerző, hegedűművész, karmester, zenekritikus, a budapesti Zeneakadémia tanára dedikált fotója, valamint külön autográf kottás dedikációja üvegezett keretben Braun Paula (1881-1962) zongoraművésznek./ Autograph dedications of Viktor Emmerich Ritter von Herzfeld composer
13436.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

1906 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf humoros verses sorai Baja városáról, a Sugovicán DDSG hajót ábrázoló képeslap hátoldalán.
13437.

Rufpreis:
3 000 HUF

1906-1907 Növénygyűjtemény (herbárium), a gyűjtőlapokon fellelési hely, magyar és latin elnevezés, dátum megjelölésével, osztályozás szerint gyűjtőfüzetekben, helyenként sérült lapszélekkel
13438.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

1908 Koronghi Lippich Elek (1862-1924) költő, művészeti író, közoktatásügyi minisztérium művészeti osztály vezetője emlékköve, tervezte többek közt Kőrösfői Kriesch Aladár és Lyka Károly, emelték a MIÉNK és a Sz. k. (szabadkőműves) páholyok, Wodiáner nyomása, nyomat levelezőlapon, Pesti Hírlap képzőművészeti rovatának vezetőjének, azaz Kézdi-Kovács Lászlónak címezve és postázva. 14x9 cm
13439.

Rufpreis:
5 000 HUF

1909-1910 Székelyudvarhelyi magy. kir. állami polgári leányiskola 2 db dekoratív füzete (Zabolai Székely Dénes könyv- és papírkereskedése, Székelyudvarhely); az egyikben magyar, a másikban számtani feladatok / dolgozatok. Megkímélt állapotban, 25x19 cm.
13440.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1910 Kacsóh Pongrácz (1873-1923) zeneszerző autográf levele német nyelven "Sehr geehrter Herr Professor" megszólítással
13441.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

cca 1910 Riedl Frigyes (1856-1921): irodalomtörténész, esszéista, autográf üdvözlő sorai képeslapon
13442.

Rufpreis:
5 000 HUF

1910 gróf Apponyi Albert (1846-1933) autográf írással megcímzett levélborítékja
13443.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

cca 1910 Nagycétény, kézzel írt szakácskönyv
13444.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF