1900-1904 Kiadás-bevételi jegyzék, kézzel írt napló, négy éven keresztül vezetett feljegyzések hónapokra lebontva. Korabeli, kissé sérült egészvászon-kötésben.
Régi családtörténeti dokumentumok: 3 db kézzel írt családfa, az egyik cseh nyelvű nyomtatvány (nyilvántartólap) hátoldalára írva. XX. sz. első fele. Vegyes állapotban, 21x17 cm és 36x34 cm között
1902 Herzfeld Viktor lovag (Herzfeld Győző) (1856-1919) zeneszerző, hegedűművész, karmester, zenekritikus, a budapesti Zeneakadémia tanára dedikált fotója, valamint külön autográf kottás dedikációja üvegezett keretben Braun Paula (1881-1962) zongoraművésznek./ Autograph dedications of Viktor Emmerich Ritter von Herzfeld composer
1906-1907 Növénygyűjtemény (herbárium), a gyűjtőlapokon fellelési hely, magyar és latin elnevezés, dátum megjelölésével, osztályozás szerint gyűjtőfüzetekben, helyenként sérült lapszélekkel
1908 Koronghi Lippich Elek (1862-1924) költő, művészeti író, közoktatásügyi minisztérium művészeti osztály vezetője emlékköve, tervezte többek közt Kőrösfői Kriesch Aladár és Lyka Károly, emelték a MIÉNK és a Sz. k. (szabadkőműves) páholyok, Wodiáner nyomása, nyomat levelezőlapon, Pesti Hírlap képzőművészeti rovatának vezetőjének, azaz Kézdi-Kovács Lászlónak címezve és postázva. 14x9 cm
1909-1910 Székelyudvarhelyi magy. kir. állami polgári leányiskola 2 db dekoratív füzete (Zabolai Székely Dénes könyv- és papírkereskedése, Székelyudvarhely); az egyikben magyar, a másikban számtani feladatok / dolgozatok. Megkímélt állapotban, 25x19 cm.