cca 1914-18 össz. 3 db fotó és fotólap a Kézdi-Kovács/Sárdy művészcsalád Rómaifürdőn található villájának kertjéről, egyiken a családfő, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus rózsák közt, másikon fia, ifj. Kézdi-Kovács László autográf sorai testvéréhez, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) későbbi festöművésznek, I. világháborús katonának. Mindegyiken a kertben található puttókkal díszített, részben szecessziós stílusú szobrászművészeti alkotással (díszkúttal?). 2 fotó Sárdy Brutus autográf feliratával és datálásával. Részben kissé sérült (törésnyomokkal). 13,5x9 és 10x15 cm közötti méretekben.
1943 "Reményi Schneller M. kir. pénzügyminiszter ur megtekinti a Bács-Bodrog Vm. gazdasági kiállításon bemutatott "Csonka-DKW" gyártmányu motorral meghajtott "Bácska" szabadalmazott takarmány darálót. Baja, 1943." Baja, Blücher József, valamint F[oto] Oláh Károly, pecsétekkel jelzett, 12x18 cm
cca 1905 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus gyerekei (Elemér, László, Lóránt) játék-íjazás közben, fotó, jelzés nélkül, kartonra kasírozva, 10,5x14 cm