Becker Albert - Chalupetzky Ferenc: Nimzowitsch. Jellemrajzi kisérlet. (Különlenyomat a kecskeméti tornakönyvből). Kecskemét, [1928?], Első Kecskeméti Hirlapkiadó- és Nyomda Rt., 23 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval, a lapéleken kis folttal, egyébként jó állapotban. (Rendkívül ritka sakktörténeti mű!)
Vegyes sakk témájú könyvtétel, 4 db: Becker Albert - Chalupetzky Ferenc: Nimzowitsch. Jellemrajzi kísérlet. Különlenyomat. Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadó és Nyomda Rt., 23 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.; A müncheni sakkmesterverseny Európa bajnokságáért 1942. Dr. Aljechin, Chalupetzky Ferenc, Barcza Gedeon és Dr. Szily József beszámolói. 49 válogatott játszma Barcza Gedeon és Dr. Szily József elemzéseivel. [Kecskemét], 1942., Magyar Sakkvilág, (Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadói és Nyomda Rt.), 24 p. Kiadói papírborítóban, szakadt borítóval.; Egykor és most. Két győri verseny válogatott játszmái. Első Nemzeti Verseny 1906, Regőczi Exner Győző-Emlékverseny 1946. Szerk.: Barcza Gedeon, Chalupetzky Ferenc. Győr, 1948., Győri MÁV-DAC Sakkör. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, és sérült, részben hiányos gerinccel, nagyrészt felvágatlan lapokkal.; A fehér ember játéka: Chalupetzky Ferenc visszaemlékezései és 150 játszmája (1902-1947). [Kecskemét], é.n., Magyar Sakkvilág, 172+4 p. + 3 t. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, szétvált kötéssel, megviselt állapotban.;
4 db sakk témájú könyv: Portisch Lajos - Sárközy Balázs: 600 végjáték; Varnusz Egon: A spanyol megnyitás; A. A. Kotov: A sakkozó gondolkodásának titkai; Ozsváth András: Harcászat 64 mezőn. Vegyes állapotban.
Vegyes sakkbajnokság, sakkverseny témájú könyvtétel, 7 db: Havasi Kornél: A soproni jubiláris sakkverseny 1934. Bp., (1934.), Mérnökök-ny., 34 p. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval, a borítóról a kép hiányzik.; Tóth László: A Szovjetunió XIII. sakkbajnoksága 1944. 136 játszma. Közreadja - -. Kecskemét,(1949),Magyar Sakkvilág, 39+1 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, laza fűzéssel, kijáró lapokkal.; Országos magyar sakkbajnokság 1946. Szerk. és a játszmákat elemezte: Szabó László. [Bp., 1947.], MADOS,(Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadó-ny.), 190+1 p. Papírkötés, szakadt, foltos borítóval.; Barcza Gedeon - Szily József: Országos magyar sakkbajnokság 1947. Kecskemét,(1948),Magyar Sakkvilág, 67+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.; Bán Jenő-Pogáts József: A X. magyar sakkbajnokság. Bp., 1955, Sport, 191+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.; Barcza Gedeon - Tóth László: A XVIII. szovjet sakkbajnokság. Bp., 1951, Sport, 110+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.; Tóth László emlékére a II. nemzetközi sakkverseny. Kecskemét, 1969., Bács-Kiskun M. Sakkhíradó, 52 p. Kiadói papírkötés.;
1952 Diadal Helsinkiben. Képes sporttörténeti kiadvány az 1952. évi helsinki olimpián részt vett magyar csapatról. Bp., Ifjúsági Könyvkiadó, 64 p. Számos fekete-fehér fotóval. Kiadói papírkötés, sérült, foltos, javított borítóval, foltos.
Vegyes sakk könyv tétel, 5 db: Karakas Éva: Támadás a király ellen.; Gelenczei Emil: Így sakkoztok ti...; Gelenczei Emil: 175 új megnyitási sakkcsapda.; Grob's Angriff.; Bilek István: Örökös sakkban. Különféle kiadásban. Változó állapotban.
Borsiczky Sándor: A kerékpározás szabályainak zsebkönyve. Különös tekintettel Budapest székesfővárosra és környékére. 2 térképvázlattal, betűsoros mutatóval. Az érvényben lévő hatósági szabályok feldolgozásával írta és összeállította: Dr. - -. Bp., 1942., Stádium, 147 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval, az elülső borító sarkán gyűrődéssel, de ezeket leszámítva jó állapotban. A címlapon az "574. sz. Kiss Bálint Cserkészcsapat Vésztő" bélyegzésével, valamint a csapat 1944-es ajándékozási soraival (1944. III. 12.)