Sportpreise und Sportgedenkmedaillen

Zahl der Lose: 163

1950. "Magyar Népköztársasági Sportérdemérem bronz fokozata" zománcozott bronz kitüntetés eredeti mellszalagon T:1-,2 / Hungary 1950. "Sports Merit Medal of the Hungarian People's Republic, Bronze Grade" enamelled bronze decoration C:AU,XF  NMK 508.
31639.

Rufpreis:
3 000 HUF

31640.

Rufpreis:
3 000 HUF

31641.

Rufpreis:
500 HUF
1,36
1,56

31642.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

1958. "Birkózó Világbajnokság Budapest - Magyarország 1958" részben zománcozott bronz díjplakett (56x80mm) + 2018. 50Ft Cu-Ni "Birkózó Világbajnokság" T:AU zománchiba
31643.

Rufpreis:
6 000 HUF

1959-1979. Három darabos vívósport díj- és emlékérem tétel, benne: "Magyar Népköztársaság Bajnokságai 1964" díjérem, hátoldalon gravírozott VII. helyezésért eredeti tokban, Franciaország 1979. "Ville de Saint-Maur des Fosses" hátoldalon gravírozva "Coupe Santelli 10-2-79" (70mm) valamint Kína 1959. Vívó díjérem eredeti tokban T:UNC,AU
31644.

Rufpreis:
6 000 HUF

31645.

Rufpreis:
2 000 HUF

1963. "Coupe de l'Europe Centrale / Finaliste - 1963 (Közép-európai Kupa / Döntős 1963)" peremén jelzett Ag díjérem az öt résztvevő ország zománcozott címerével, eredeti tokban (12,90g/0.935/31mm). A Közép-európai Kupában öt ország klubcsapatai vettek részt, ezek Magyarország, Jugoszlávia, Ausztria, Olaszország és Csehszlovákia voltak. 1963-ban magyar, sőt, budapesti házidöntőt rendeztek, hiszen az MTK és a Vasas csapott össze a fináléban, amely akkor még oda-visszavágós volt. Mindkét találkozót a Népstadionban rendezték. Az első mérkőzésre 1963. június 26-án került sor az MTK pályaválasztásával, 25000 néző előtt. A kék-fehérek 2-1-re verték meg a címvédő Vasast, Nagy István és Kuti István góljaival, amelyekre csak Machos Ferenc tudott válaszolni. Az angyalföldiek pályaválasztásával július 3-án, 30000 néző előtt 1-1-es döntetlen született, Kuti István góljával szerzett vezetést az MTK, a Vasas pedig Machos találatával egyenlített, de összesítésben 3-2-es vereséget szenvedett a kék-fehérektől. A Vasas egyébként összesen hat alkalommal hódította el a trófeát, ezzel pedig a kupasorozat történetének legsikeresebb klubja, míg az MTK két aranyérmet ünnepelhetett. A sorozat 1992-ben megszűnt. T:1 patina 1963. "Coupe de l'Europe Centrale / Finaliste - 1963 (Central European Cup / Final 1963)" Ag award medal, marked on the edge, with the enamelled coats of arms of the five participating countries, in original case (12,90g/0.935/31mm). Club teams from five countries participated in the Central European Cup, these were Hungary, Yugoslavia, Austria, Italy and Czechoslovakia. In 1963, a Hungarian home final was arranged, MTK and Vasas faced each other in the final, which was still a back-and-forth match. Both meetings were held at the Népstadion. The first match took place on June 26, 1963, in front of 25,000 spectators. The MTK beated the champion Vasas to 2-1 with goals from István Nagy and István Kuti, to which only Ferenc Machos could answer. The Vasas and the MTK played the second match at July 3rd, which resulted in a 1-1 draw, in front of 30000 spectators. MTK took the lead with a goal by István Kuti, and Vasas equalized with a goal from Machos, but they lost 3-2 on aggregate. By the way, Vasas won the trophy a total of six times, making it the most successful club in the history of the cup series, while MTK won the trophy twice. The series ended in 1992 C:UNC patina
31646.

Rufpreis:
70 000 HUF
189,70
218,75

31647.

Rufpreis:
800 HUF

1965. "Universiade Budapest 1965" a FISU világjátékok aranyozott, zománcozott bronz jelvénye + bronz jelvény "Competiteur" felirattal, mindkettő egy szalagon, résztvevői jelvény T:XF
31648.

Rufpreis:
3 000 HUF

31649.

Rufpreis:
1 400 HUF

~1970. "Spartacus - 15 éves kiváló sportmunkáért" bronz plakett, zománcozott címeres rátéttel, eredeti dísztokban (65x108mm) T:1-
31650.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF