Bárdos és Brachfeld Műszaki és Villamossági Vállalat árjegyzék. A malomipar, mindennemű gyárüzem, gépészeti és mezőgazdasági czélokra szülségelt műszaki anyagokról. Gépek, gépalkatrészek és szerszámokról. Bp., 1914, Athenaeum, 1 t. + 703 p.+1 t. Szövegközti, és egészoldalas képanyaggal gazdagon illusztrált. Magyar és német nyelven. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, néhány lapon szakadással, de belül alapvetően jó állapotban. Ritka!
Gold Saba cigarettakártyák Atlas-Stoff-Bilder albumba beragasztva, több mint 180 képecske, a színészek, sztárok, énekesek között magyarok is akadnak, pl. Dénes Oszkár, Bársony Rózsi - sérült! -, Halmay Tibor. Egyéb nevek: Marlene Dietrich, Brigitte Horney, Dorothea Wieck, Charlotte Sousa, Lil Dagover, Attila Hörbiger, Lucie Englisch, Lizzie Waldmüller. Színes fotókon a művészek, a szerepeikben, nyomtatott autogramjukkal