cca 1930-40 6 db Sárdy Brutus festőművésznek, a Fővárosi Képtár restaurátorának küldött levél és levelezőlap, egyikben említve Pogány Ö. Gábor (1916-1998) művészettörténész, a Magyar Nemzeti Galéria későbbi igazgatójának és egy másik Krusnyák Károly (1889-1960) festőművész gépelt levele autográf aláírásával. Többi levél beazonosítandó aláírásokkal és nevekkel
1930 Székesfehérvár, Grész Leó (1883-1945) tanár, ciszterci szerzetes, a Ferenc József Nőnevelő Intézet igazgatójának saját kezű, aláírt levele, az intézet fejléces levélpapírján, bélyegzővel
1931 Berlin, Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus későbbi feleségének előjegyzési naptára, nagyon sok bejegyzéssel Keresztury Dezsőre vonatkozóan és néhány feljegyzéssel a berlini Collegium Hungaricummal kapcsolatban, többek közt egy Kosztolányi estről. Több beazonosításra, megfejtésre váró névvel, feljegyzéssel. Vászonkötésben, sérült gerinccel. Kultúrtörténeti ritkaság!
1932 Bp., Kukán Géza (1890-1936) festőművész saját kezűleg írt levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, amelyben csereajánlatot tesz egy képére (cserébe saját, hasonló nagyságú munkát ajánl fel), borítékkal
1932 Szemere László (1884-1974) ornitológus, jogász saját kézzel írt sorai Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, saját kezű aláírásával
1933, Kaposvár, Kovács Jenő József (1884-1961) festőművész, grafikus (a nagybányai szabadiskolában dolgozott két évig) autográf üdvözlő sorai és aláírása Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikusnak küldött karácsonyi lapon.