https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 99

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
1913 karácsonya, Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf ünnepi üdvözlő sorai Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztő feleségének, amelyben kéri hogy adja át Gerő Ödönnek köszönetét: "(...) nem bírom neki méltóképpen meghálálni azt a nagy szép tettét a hogy velem foglalkozott! (...)". Két beírt oldal Jászai Mari névjegykártyáján, Jászai Mari autográf aláírásával.
1
13371.

1913 karácsonya, Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf ünnepi üdvözlő sorai Gerő Ödönné Hermann Leontinnak, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztő feleségének, amelyben kéri hogy adja át Gerő Ödönnek köszönetét: "(...) nem bírom neki méltóképpen meghálálni azt a nagy szép tettét a hogy velem foglalkozott! (...)". Két beírt oldal Jászai Mari névjegykártyáján, Jászai Mari autográf aláírásával.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
28 000 HUF
75,88
EUR
,
87,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1914 Bp., báró Hazai Samu (1851-1942) honvédelmi miniszter autográf aláírással ellátott, gépelt levele
1
13372.

1914 Bp., báró Hazai Samu (1851-1942) honvédelmi miniszter autográf aláírással ellátott, gépelt levele

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
4 000 HUF
10,84
EUR
,
12,50
USD
Zahl der Gebote:
4
 
1915-1916 Innsbruck, Buzásy István borravaló bevételeinek és kellő kiadásainak jegyzékkönyve. Részletesen vezetett bevételi-kiadási füzet, korabeli félvászon-kötésben.
1
13373.

1915-1916 Innsbruck, Buzásy István borravaló bevételeinek és kellő kiadásainak jegyzékkönyve. Részletesen vezetett bevételi-kiadási füzet, korabeli félvászon-kötésben.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1913-16 2 db Kézdi-Kovács művészcsaládhoz kapcsolódó levél/okmány: 1913 Majovszky Pál (1871-1935), a vallás- és közoktatásügyi minisztérium művészeti ügyosztályának vezetőjének levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész részére, amelyben a Münchenben rendezendő nemzetközi művészeti kiállítás szervezési munkálataira hívja meg a Műcsarnokba. 1 géppel írt oldal, dombornyomott miniszteri fejléces papíron, Majovszky Pál autográf aláírásával. + 1916 Országos Magyar Képzőművészeti Társulat (OMKT) bizonyítványa Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) részére, amelyben igazolják, hogy az OMKT 1916 tavaszi kiállításán két olajfestménnyel szerepel. Egy gépelt írt oldal fejléces levélpapíron, Lesskó János h. titkár autográf aláírásával, OMKT bélyegzőjével.
1
13374.

1913-16 2 db Kézdi-Kovács művészcsaládhoz kapcsolódó levél/okmány: 1913 Majovszky Pál (1871-1935), a vallás- és közoktatásügyi minisztérium művészeti ügyosztályának vezetőjének levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész részére, amelyben a Münchenben rendezendő nemzetközi művészeti kiállítás szervezési munkálataira hívja meg a Műcsarnokba. 1 géppel írt oldal, dombornyomott miniszteri fejléces papíron, Majovszky Pál autográf aláírásával. + 1916 Országos Magyar Képzőművészeti Társulat (OMKT) bizonyítványa Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) részére, amelyben igazolják, hogy az OMKT 1916 tavaszi kiállításán két olajfestménnyel szerepel. Egy gépelt írt oldal fejléces levélpapíron, Lesskó János h. titkár autográf aláírásával, OMKT bélyegzőjével.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
1
 
1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék" Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orvosaira, akikkel bizalmas, jó kapcsolatot tartott fenn.. Az üzenet címzettje dr. Láng Menyhért ideggyógyász 1915-16 ban volt Ady kezelőorvosa és elsődleges betegségén - a vérbajon - felül az alkoholizmust diagnosztizálta, mint Ady romlásának legfőbb okát.  Fotó üvegezett keretben. Fotó mérete 8,5x13,5 cm. A képen egy helyütt beszakadással
1
13375.

1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék" Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orvosaira, akikkel bizalmas, jó kapcsolatot tartott fenn.. Az üzenet címzettje dr. Láng Menyhért ideggyógyász 1915-16 ban volt Ady kezelőorvosa és elsődleges betegségén - a vérbajon - felül az alkoholizmust diagnosztizálta, mint Ady romlásának legfőbb okát. Fotó üvegezett keretben. Fotó mérete 8,5x13,5 cm. A képen egy helyütt beszakadással

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
240 000 HUF
650,41
EUR
,
750,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1919 Hegyeshalmi Lajos (1862-1925) kereskedelemügyi miniszter (Friedrich-kormány, 1919. szeptember 17.-november 24., később a Teleki- és a Bethlen-kormányok kereskedelemügyi és ideiglenes pénzügyminisztere) gépelt levele 'Kedves Bátyámuram' megszólítással Zombath Pál nyugalmazott MÁV ellenőr részére, benne köszönő soraival a miniszterré választására írt gratulációkért. Továbbá benne szén és a fűtőanyaghiányt enyhítendő segítséggel, "hogy a magyar államvasutak kormánybiztosa útján intézkedtem, hogy úgy részére, mint nyugdijas társai részére szénjárandóságuk fedezésére Felsőgalla állomásról egy kocsi rakomány darabosszén küldessék Alcsut-Felcsut állomásra. ... Kőolaj azonban a kőolajhiány miatt jelenleg nem volt kiutalható. ... A szombathelyi üzletvezetősséget utasíttattam, hogy amennyiben ócska talpfákból elégséges készletek felett rendelkezik, úgy ezekből is engedjen át bizonyos mennyiséget." Hegyeshalmi Lajos saját kezű aláírásával, fejléces papíron.
1
13376.

1919 Hegyeshalmi Lajos (1862-1925) kereskedelemügyi miniszter (Friedrich-kormány, 1919. szeptember 17.-november 24., később a Teleki- és a Bethlen-kormányok kereskedelemügyi és ideiglenes pénzügyminisztere) gépelt levele 'Kedves Bátyámuram' megszólítással Zombath Pál nyugalmazott MÁV ellenőr részére, benne köszönő soraival a miniszterré választására írt gratulációkért. Továbbá benne szén és a fűtőanyaghiányt enyhítendő segítséggel, "hogy a magyar államvasutak kormánybiztosa útján intézkedtem, hogy úgy részére, mint nyugdijas társai részére szénjárandóságuk fedezésére Felsőgalla állomásról egy kocsi rakomány darabosszén küldessék Alcsut-Felcsut állomásra. ... Kőolaj azonban a kőolajhiány miatt jelenleg nem volt kiutalható. ... A szombathelyi üzletvezetősséget utasíttattam, hogy amennyiben ócska talpfákból elégséges készletek felett rendelkezik, úgy ezekből is engedjen át bizonyos mennyiséget." Hegyeshalmi Lajos saját kezű aláírásával, fejléces papíron.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
EUR
,
50,00
USD
Zahl der Gebote:
4
 
1917. márciusa, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) későbbi festőművész autográf sorai édesanyjához. Kézdi-Kovács Elemér autográf becenév (Bogi) aláírásával, Divald Károly fényképész Eperjest megörökítő képeslapján.
1
13377.

1917. márciusa, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) későbbi festőművész autográf sorai édesanyjához. Kézdi-Kovács Elemér autográf becenév (Bogi) aláírásával, Divald Károly fényképész Eperjest megörökítő képeslapján.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
cca 1920-25 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1
13378.

cca 1920-25 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
cca 1920-1940 Bary Zoltán (1892-1986) ügyész helyettes, Bary József (1858-1915), a tiszaeszlári vérvádper vizsgálóbírójának fiának és feleségének levelezése, 6 db kézzel írt levél.
1
13379.

cca 1920-1940 Bary Zoltán (1892-1986) ügyész helyettes, Bary József (1858-1915), a tiszaeszlári vérvádper vizsgálóbírójának fiának és feleségének levelezése, 6 db kézzel írt levél.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1
13380.

1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1923-1926 Dr. Kanyó Lajosné Takáts Júlia, Dr. Kanyó Lajos curiai bíró özvegyének szóló 2 db levél, és 1 db névjegykártya. (Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor édesanyja, aki kétszer ment férjhez (Kanyó Lajos és Sárdy János.)
1
13381.

1923-1926 Dr. Kanyó Lajosné Takáts Júlia, Dr. Kanyó Lajos curiai bíró özvegyének szóló 2 db levél, és 1 db névjegykártya. (Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor édesanyja, aki kétszer ment férjhez (Kanyó Lajos és Sárdy János.)

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 600 HUF
4,34
EUR
,
5,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
1923-1958 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor és felesége Sárdy Brutusné személyes levelezése, 9 db
1
13382.

1923-1958 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor és felesége Sárdy Brutusné személyes levelezése, 9 db

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
EUR
,
20,31
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse