Scherer Ferenc: Békés vármegye társadalma. Gyulai Dolgozatok 3. Gyula, 1941., Városi Múzeum, 47 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, névbejegyzéssel.
Magyarország és Erdély képekben. I-IV. kötet (Két kötetben). Szerk.: Kubinyi Ferenc, Vahot Imre. Bp., 1985, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül I-II. kötet. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzzal illusztrált kiadvány. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített, félvászon-kötés, kissé kopott borítóval
Világjárók Klasszikus Útleírások 8 kötete (I., III., IV.,V., VI, VII, XIII., XIV.): Garcilaso de la Vega, az Inka: Inkák és konkisztádorok.; S. W. Baker: A Nílus rejtélye.; Alfred Brehm: Az Egyenlítőtől az Északi-fokig.; R. F. Scott: A Déli-sarkvidéken.; Mark Twain: Utazás az Egyenlítő körül.; Ibn Battúta zarándokútja és vándorlásai.; J.Cook: Utazások a világ körül. Első utazás.; Marco Polo utazásai.; Bp., 1963-1974., Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítókban, részben szakadt papírborítókkal, két papírborító hiányos.