Twain, Mark: Tamás úrfi csínyjei és kalandjai. (Az ifjúság számára újonnan átdolgozva). Bp., 1904, Magyar Könyvkiadó Társaság (Markovits és Garai-ny.), 176 p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kisebb kopásnyomokkal és foltokkal, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Faylné Hentaller Mária: Leányévek. Elbeszélések. Bp., é.n. (cca 1900), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 181+(1) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas, kissé foltos borítóval