Bethlen István, gróf: Gróf Apponyi Albert emlékezete. MTA ELhúnyt Tagjai Fölött Tartott Emlékbeszédek. XXII. köt. 5. sz. Bp., 1934, MTA, a címlap és az elülső borító leszakadt, 4 p.+ 1 t.+33 p.
Szentmiklósy János: Az árpádkori társadalom. A felépítmény. Bp., 1943., (Debrecen, Pannonia-ny.), 97+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással, részben felvágatlan lapokkal.
Földy János - Balassa Imre: Világostól Josephstadtig. 1849-1856. Földy János naplótöredékeiből közreadta Balassa Imre. Bp, 1939, Kir. Magy. Egyetemi Ny., 323+(1) p. Számos egészoldalas rajzzal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban
Aurel Kecskeméthy: Echo der Skizzen aus der Geschichte eines Jahres (20. October1860- bis Enfe October 1861) von Aurel Kecskeméthy gegeben von einem Mitglied der Beschlusspartei. Hamburg, 1862, Otto Meißner. Kiadói paíprkötés, sérült gerinccel, borítón címkével, borító hátoldala kissé sérült, intézményi bélyegzővel.