Turcsányi Olga (Turchányi, Turcsánszkai, született: Turcsányi Róza Jozefa Mária, 1878-1937) színésznő, énekesnő gyerekkori fotója, Strelisky műterméből, körbevágva, 11×6,5 cm
1972 Magda Marburg színésznő a Hegedűs a háztetőn c. musicalben való szerepéért kapott Arthur-díjjal, sajtófotó, a hátoldalon feliratozott, pecséttel jelzett, 17,5x12 cm
1912 Sopron, Peterdy Etus (1884-?): színésznő, primadonna aláírt és versoján dedikált keményhátú fotója, Bokor fivérek soproni műterméből, 20,5x11 cm. Az 1900-as évek elején édesapja, Peterdy Sándor a Szigligeti Színház színész-rendezője volt, házuk a bohémélet ,,valóságos központja", ahol esti színielőadások után gyakran összejöttek színészek és újságírók, köztük Ady, Bíró Lajos és János. További irodalom: T. Peterdy Etus: Ady és a váradi színészek, in: Emlékezések Ady Endréről II. Bp., 1974, Akadémiai.
1979 össz. 3 db fotó: Keresztury Dezső (1904-1995) magyar író, költő, politikus és Siegfried Lenz (1926-2014) német író, a háború utáni német irodalom, az NSZK egyik legismertebb szerzője, 24x17,5 cm, valamint 2 db további felvétel Keresztury Dezsőről, 21x17,5 és 22x17,5 cm, mindegyik hátoldalán címkén pecséttel jelzett, Marianne von der Lancken felvétele, Friedrich-Reinecke-Verlag Hamburg,
1946 szept. 8. Rákosi Mátyás MKP főtitkár, Keresztury Dezső vallás- és közoktatásügyi miniszter, Dobi István földművelésügyi miniszter, későbbi államelnök a Parasztszövetség nagygyűlésén a budapesti Hősök terén, hátoldalán feliratozott fotó, törésekkel, 24x18 cm