1981 Nyáry Pál: Egyszer volt ... Verses regék és népi hagyományok c. verseskötetének gépelt kézirata, benne néhol javításokkal, 161+2 p. + Magvető könyvkiadó, gépelt elutasító levele.
cca 1985 Keresztury Dezső (1904-1996) író, költő, korábbi politikus autográf verses sorai feleségének, Keresztury Máriának, a fraknói várat ábrázoló levelezőlapon: "Mindent simán leróva megérkeztünk Fraknóba: üdvözölnek az ősök s a régi ismerősök (...)". Keresztury Dezső autográf aláírásával.
Győri Ilona (1929-2001) Jászai Mari-díjas színésznő hagyatékából származó kéziratok: kézzel írt (ön)életrajzi vázlat, különböző feljegyzések, levelek, rajzok; összesen kb. 15 db, vegyes állapotban
Ganz-Mávag Felvonógyár és elődjei (Franz Wertheim, Magyar Felvonó- és Gépgyár Rt.) története 2 db mappában, egyedi összeállítás kézzel írt lapokkal, fénymásolatokkal, nyomtatványokkal, lapokra ragasztott fotókkal, régi illusztrációkkal stb.. Belefűzve a gyártörténeti összeállításhoz tartozó levelezés 1985-86-ból, többek közt Klem János (1941-2015) gyárigazgató és Juhász Ádám (1930-) Ganz-Mávag vezérigazgató között. néhányon Klem János autográf aláírásával. Kb. 300 lap, 2 db Ganz-Mávag feliratú mappában. Érdekes, átnézésre érdemes anyag!
Magyarország története az Árpádok és Anjouk korában. Marczali Henrik (1856-1940) egyetemi tanár előadásai után. Stencilezéssel sokszorosított kézirat. Félvászon-kötésben, kopottas borítóval, 474 p.