Tétel

Katalognummer:

16527.
Beendet 44. Gross-Auktion
Militaria

Rufpreis:

40 000 HUF

Beschreibung:

1944 Szennik György (1923-2007): ,,Én harcolok, te dolgozz a győzelemért", a Keleti Arcvonal Bajtársi Szövetség háborús propaganda plakátja, Bp., Stádium-ny., ofszet, jelzett a nyomaton, kissé viseltes állapotban, sérülésekkel, javított, 101x72 cm. Feltekerve, karton hengerben.

Keleti Arcvonal Bajtársi Szövetség (KABSZ): a keleti frontot, ill. a Don-kanyart megjárt veteránokból alakult szervezet; tagjai 1944-ben a közeledő szovjet csapatok fenyegetése miatt önként jelentkeztek honvédelemre. A nyilas hatalomátvétel után szorosan együttműködtek az SS-el; a KABSZ önkénteseiből Ney Károly vezetésével egy önálló SS-alakulat is létrejött SS-Kampfgruppe ,,Ney" (Ney Károly-féle SS-harccsoport) néven.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras