Historische Dokumenten, Handschriften Zahl der Lose: 113
Nach steigender Katalognummer
Nach fallender Katalognummer
2700066
12986
439
Historical documents, manuscripts
1987 Strommer László (?-): Újpalota, szanatórium tervrajza. Akvarell, tus, karton, hajtott. 83x99 cm.
2700079
12987
439
1988 Strommer László (?-): Tejüzem tervrajza, 2 db homlokzati terv. Akvarell, tus, hártyapapír, kartonra ragasztva. 43,5x61,5 cm.
2805747
12988
439
1991 Szörényi Éva (1917-2009) színésznő aláírt levele Sívó Emil színházi rendezőnek
2877001
12989
439
XX. sz. Kis magánlevél gyűjtemény, vegyesen, közte érdekes vízjeles is.
2669284
12990
439
2000 Losonci Miklós (1929-2010) művészettörténész saját kézzel írt levele, valamint felesége Losonci Lilla (1930-) festőművész kiállítási meghívói, 5 db, közte 1 db DEDIKÁLT is.
2850307
12991
439
2019 Vitéz Detre Gyula László (?-2021), a Vitézi Rend kanadai országos törzskapitánya, Szálasi Ferenc volt testőrfőhadnagyának autográf aláírása emléklapon
2878845
12992
439
gróf Széchenyi Zsigmond (1898-1967) vadász, utazó, író autográf aláírással ellátott levele Bokor Dezső szerkesztőnek melyben kiadói ügyek mellett anyja halálhíréről is beszámol 2843997
12993
439
Udvardy Miklós (1882-1952) miniszteri tanácsos, újságíró írásai, gép- és kéziratok, főként politikai témában (beszédek, cikkek, vázlatok), egy feleségétől származó írás, stb., össz. 12 db. Vegyes állapotban, iratgyűjtő mappákban. 2879017
12994
439
Németh László (1901-1975) író, autográf sorai melyek egy kézirat mellékleteként tartalmaztak utasításokat
2878834
12995
439
gróf Teleki Sándórné - Szikra autográf sorai "Kedves Császár!" felirattal két oldalon kártyán 2886427
12996
439
"Hiszek Magyarország feltámadásában" feliratú irredenta fém tábla, kiadja: A Magyar Nemzeti Szövetség, kopásnyomokkal, kissé deformált, 6x8 cm 2817639
12997
439
38000
Petrik Ottó közlekedésmérnök hagyatékából származó közlekedéstörténeti gyűjtemény: képek, kivágások, fotók, műszaki rajzok, stb., (főleg vasút, hajózás témában), 5 mappányi, tartalmas anyag
bis 1 000 HUF
100 HUF
bis 5 000 HUF
200 HUF
bis 10 000 HUF
500 HUF
bis 20 000 HUF
1 000 HUF
bis 50 000 HUF
2 000 HUF
bis 100 000 HUF
5 000 HUF
bis 200 000 HUF
10 000 HUF
bis 500 000 HUF
20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF
50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF
100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF
200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF
500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF
1 000 000 HUF