cca 1965 Burghardt Rezső (1884-1963) festőművész özvegyének levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, a Magyar Nemzeti Galéria főrestaurátorához, amelyben két festmény átlakkozását kéri Bodnár Éva (1922-1994) művészettörténészre való hivatkozással. Valamint egy levél Teőke Gézánétól, Teőke Andor festőművész rokonától.
1968 Zolnay László (1916-1985) régész levele Sárdy Brutus (1892-1970), festőművész, restaurátorhoz, amelyben egy festmény restaurálását köszöni meg és említ egy Sterio Károly festményt, amelyet a Magyar Nemzeti Galériának adott el. Egy kézzel írt oldal, Zolnay László autográf aláírásával, eredeti borítékban.
1967 Kelemen Eduárdné Mészöly Laura (Szádeczky-Kardoss Gézáné, 1919-1990) festőművész levele Sárdy Brutushoz (1892-1970), a Magyar Nemzeti Galéria főrestaurátorához, amelyben a Képcsarnok részére másolandó kis Mészölyökről ír. Két géppel írt oldal, Mészöly Laura autográf aláírásával.
1975 Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész emlékkiállítás kiállítási emlékkönyve. Bp., Magyar Nemzeti Galéria 1975. ápr. 11-27. Benne számos bejegyzéssel, közte néhány ismert emberrel is, pl.: Halasi Horváth István festőművész. Kiadói nyl-kötés.
1982.I.16 Keresztury Dezső (1904-1996) író, költő, korábbi politikus autográf verses sorai Bódi Marának, a Tihanyi apátságot ábrázoló képeslapon, Balatonfüredi bélyegzővel: "Halhatalan nem lesz azért se ő, se én (...)". Keresztury Dezső autográf aláírásával.