Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 113

1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék" Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orvosaira, akikkel bizalmas, jó kapcsolatot tartott fenn.. Az üzenet címzettje dr. Láng Menyhért ideggyógyász 1915-16 ban volt Ady kezelőorvosa és elsődleges betegségén - a vérbajon - felül az alkoholizmust diagnosztizálta, mint Ady romlásának legfőbb okát.  Fotó üvegezett keretben. Fotó mérete 8,5x13,5 cm. A képen egy helyütt beszakadással
12926.

Rufpreis:
240 000 HUF
650,41
750,00

1922 Ranschburg Pál (1870-1945) elme- és idegorvos, pszichológus autográf diagnózisa és javallata receptjén
12927.

Rufpreis:
5 000 HUF
20

1923 Juhász Andor, a Kúria későbbi elnöke által aláírt hivatalos irat.
12928.

Rufpreis:
1 200 HUF

1925 Papp-Váry Elemérné Sziklay Szeréna (1881-1923): A magyar Hiszekegy szerzője képével ellátott fém kártya, rajta az ima szövegével,10x14 cm
12929.

Rufpreis:
4 000 HUF

1925-1938 Dr. Hüttl Dezső (1870-1945) építész, műegyetemi tanár részére írt képes levelezőlapok, kivágott bélyegzésekkel, össz. 16 db
12930.

Rufpreis:
3 000 HUF

1926 Móra Ferenc (1879-1934) író autográf aláírása hivatalos levélen Bokor Dezsőnek
12931.

Rufpreis:
5 000 HUF
10

1926 Zirc, Werner Adolf (1867-1939) zirci apát kézzel írt levele dombornyomott kártyán dr. Völgyesi Ferenc pszichiáter, orvosnak
12932.

Rufpreis:
4 000 HUF

1926 Eger, Dr. Szmrecsányi Szmrecsányi Miklós (1854-1936) művészettörténeti író, jogi doktor, miniszteri tanácsos, Szmrecsányi Pál szepesi, majd váradi püspök és Szmrecsányi Lajos egri érsek öccsének saját kézzel írt levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész részére, szakadt, 1,5 beírt oldal
12933.

Rufpreis:
2 400 HUF

1927 Dr. Völgyesi Ferenc (1895-1967) orvos, pszichiáter és hipnotizőrnek írt levél Horthy Miklós kormányzó kabinetiodája vezetőjének, Vértessy Sándornak aláírásával, melyben a kormányzó nevében megköszöni Emil Couréről írt munkájának megküldését.
12934.

Rufpreis:
10 000 HUF

1927-1930 Régi emlékkönyv, bejegyzésekkel, rajzokkal (közte egy akvarellkép is), bársonykötésben, sérült fűzéssel
12935.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1930 A Szentkirályi család sajának Szentkirályi Bélának diplomamunkája a Bocsotahegyi zalahosszúújfalui (Zalaapáti) gazdaság üzemtervéről. Kézzel írt, rajzolt térképpel + hozzá egy forgatható vemhességi naptár
12936.

Rufpreis:
6 000 HUF

cca 1930-40 Johan Hugó (1890-1951) festő- és iparművész réz névtáblája, kopásnyomokkal, 5x15 cm
12937.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF