Dr. Richard J.: Oczeánográfia. Fordította Dr. Pécsi Albert. Bp.,1912., Kir. M. Természettudományi Társulat, XI+576 p. Számos szövegközti fekete-fehér illusztrációval. Kiadói, illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, a borítón kopásnyomokkal.