Keramiken Zahl der Lose: 332
Nach steigender Katalognummer
Nach fallender Katalognummer
2821111
11192
435
Art-ceramics
Városlőd kerámiatál, mázlepattanásokkal, jelzett, d: 28 cm 2823395
11193
435
Art-ceramics
2823398
11194
435
Art-ceramics
Hódmezővásárhely, népi váza, jelzett, hibátlan, m: 25 cm
2811610
11195
435
Art-ceramics
Régi Korondi tál, jelzés nélkül, apró mázlepattanásokkal, kézzel festett népi kerámia, d: 16 cm
2811611
11196
435
Art-ceramics
2811612
11197
435
Art-ceramics
2811763
11198
435
Art-ceramics
Karcagi Miska kancsó, kézzel festett kerámia, jelzett, kopott, "Sose tud az ember úgy berúgni, hogy lefeküdni ne tudjon" felirattal, Jelzett: Kántor és Szabó, Karcag. Mázlepattanásokkal, m: 29,5 cm Domború formában kígyó vagy erdei sikló látható a legtöbb kancsó oldalán. Ennek a szimbolikája, az évenként vedlő kígyó, amely a megújulást, az örök életet és az egészséget jelenti, összekapcsolódott a megszentelt, megáldott bor szakrális erejével. Azoknál a házaknál, ahol beteg volt, miskakancsóban vitték a szentelt bort, amely ilyen értelemben a gyógyulás áldását jelentette - és ezt erősítette fel a kígyó attribútum is ugyanezzel a jelentés tartalommal. A kígyó-kultusznak ezenkívül is széles használatkörét ismeri a néprajz, például a pásztorok tárgyainál. 2811765
11199
435
3800
Art-ceramics
Badár Balázs, ifj. (1896-1972): Mázas kerámia kancsó. Jelzett, alján apró lepattanások, füle ragasztott, m: 42,5 cm 2811768
11200
435
6500
Art-ceramics
Badár Balázs, ifj. (1896-1972): Mázas kerámia váza. Jelzett, Erős kopásokkal, m: 47 cm 2811829
11201
435
Art-ceramics
Bokály, színes mázakkal festett cserép, kopott, sérülésekkel, m: 22 cm
2811828
11202
435
Art-ceramics
Bokály, színes mázakkal festett cserép, kopott, sérülésekkel, m: 21 cm 2811827
11203
435
Art-ceramics
Bokály, színes mázakkal festett cserép, kopott, sérülésekkel, m: 21 cm Steigerungsstufen:
bis 1 000 HUF
100 HUF
bis 5 000 HUF
200 HUF
bis 10 000 HUF
500 HUF
bis 20 000 HUF
1 000 HUF
bis 50 000 HUF
2 000 HUF
bis 100 000 HUF
5 000 HUF
bis 200 000 HUF
10 000 HUF
bis 500 000 HUF
20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF
50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF
100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF
200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF
500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF
1 000 000 HUF