Kisfaludi Strobl Zsigmond (1884-1975): Lenin. Terrakotta, m: 46 cm fa talapzat nélkül, jelzett: Kisfaludi Stróbl. A szovjet időkben Vlagyimir Iljics Lenin, az orosz forradalmár és a Szovjet Szocialista Köztársaságok Szövetsége első vezetőjének szobrai erőteljes politikai szimbólumok voltak. Lenin szobrát 1965. November 7-én a Nagy Októberi Szocialista Forradalom negyvennyolcadik évfordulóján avatták fel a szombathelyi Március 15. téren. Az magas posztamensen álló alakos bronz szobrot Kisfaludi Strobl Zsigmond szobrászművész készítette, ennek kicsinyített mása a mostani aukción szereplő tétel. A 20. század nagy részében a hatalmas Szovjetunió minden szegletében, valamint a keleti blokk országaiban is megtalálhatóak voltak Lenin monumentális ábrázolásai. Különböző méretűek és pózúak voltak, és különböző anyagokból készültek, de mindig a hivatalos kánont tükrözték Lenin ábrázolása tekintetében. A globális proletariátus egységét, a jóléti államot, a világforradalom álmát és a közös kommunista jövőt képviselték.
Jelzés nélkül: Johann Christoph Friedrich von Schiller (1759-1805). Nagyméretű biscuit porcelán büszt. Korának megfelelő állapotban, 1880-1900 körül. 10x13x29 cm. Őt tartják a legjelentősebb német drámaírónak, továbbá Goethe, Wieland és Herder mellett a weimari klasszikusok legfontosabb képviselőjének.
Kasli 1962 jelzéssel: Labdarúgó kisfiú, felfújja a labdát. Öntöttvas, sérült, m: 9,5 cm. Kasli: öntöttvasból készült népi kézműves és művészeti termékek, amelyeket az oroszországi Cseljabinszki régi Kasli városában található építészeti és művészeti öntőüzemben gyártanak. Oroszország, Szovjetúnió, 1960 körül.