Kallós Ede: Nevek és napok. Bp., 1943., Vajna és Bokor. E. Kandó Gyula szövegközti rajzaival illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Bognár Cecil: Lélektan és nevelés. Nemzetnevelők Könyvtára IV. Gyermek- és Ifjúságtanulmány 1. Bp, 1943, Országos Közoktatási Tanács, 233+(1) p. Kiadói félvászon-kötés.
Piers Vitebsky: A sámán. A lélek utazásai - Révülés, eksztázis és gyógyítás Szibériától az Amazonasig. Bp., 1996, Magyar Könyvklub - Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Adler, Alfred: Emberismeret. Gyakorlati individuálpszichológia. Ford.: Dr. Kulcsár István. Bp., 1937, Rekord (Klein S.-ny.), 198+(2) p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
Vertse Albert: Madárvédelem. Bp., 1966, Mezőgazdasági Kiadó. Harmadik kiadás. Szövegközi illusztrációkkal és színes képtáblákkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Lajos Árpád emlékezete. Szerk.: Szabadfalvi József és Viga Gyula. Miskolc, 1987., Herman Ottó Múzeum. Kiadói papírkötés. Lajos Árpád (1911-1976) muzeológus, néprajzkutató.