Sárvári Horváth Pál: Akvárium A.B.C. Bp., [1942], szerzői magánkiadás, 167 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti illusztrált papírborító bekötve.
Lenhossék Mihály: Az anthropológiáról és teendőnkről az anthropologia terén Bp., 1915. Franklin Társulat. 119 p. Korabeli, aranyozott feliratú egészvászon kötésben.
Dr. Kress D. H.: Egészség és jólét - Hogyan érhető el? Bp., [1921], "Élet és Egészség" Kiadóhivatala, 115+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, kisebb ázásnyomokkal.
Dr. Soós Lajos: Kirándulók zsebkönyve. II. Állattani rész, 1. füzet. Útmutató a gerincesek és puhatestűek gyűjtésére, konzerválására és gyűjtemények készítésére. Bp., 1925, Kir. M. Természettudományi Társulat, (4)+60 p. Kiadói papírkötés, néhány lap széle kissé sérült.
Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - Ösztön - Sors. Bp., 1948, Új Idők (Singer és Wolfner), 286+(1) p. + XVI t. Számos szövegközi és egészoldalas képpel, ábrával illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Dr. Göldi Emil: A rovarok szerepe a betegségek előidézésében és terjesztésében. Bp., 1925, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói foltos félvászon kötés, kopottas állapotban.