Zsákodi Csiszér János (1883-1953): Szieszta 1917. Bronzírozott gipsz. Jelzett, kisebb lepattanásokkal. 30 cm. A Magyar Nemzeti Galériában található a szobor márványból készült változata 1920-as dátumozással, tehát feltehető, hogy példányunk a későbbi szobor előtanulmányaként készült