Gyles Brandreth: Károly és Kamilla. Egy szerelem története. Ford.: Dobos Lídia. Bp.,2006.,Gabo. Színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Sorsdöntések. A kiegyezés - 1867. A trianoni béke - 1920. A párizsi béke - 1947. Összeáll., szerk., az előszót és a magyarázó jegyzeteket írta: Gerő András. Bp.,1989,Göncöl. Két térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
Gesta Romanorum. Középkori elbeszélések. Vál. és ford: Boronkai István. V. Kovács Sándor utószavával. Reich Károly illusztrációival. Bp., 1965., Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Széchenyi István: Napló. Bp., 1978, Gondolat, 1534+(2) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + ."Diszharmónia és vakság." Széchényi István utolsó napjainak dokumentumai. Válogatta, a szövegeket gondozta, a jegyzetek írta Fenyő Ervin. Fordították többen. Bp., 2001., Magyar Könyvklub. Kiadói műbőr-kötés.
Magyarország gazdaságtörténete a honfoglalástól a 20. század közepéig. Szerk.: Honvári János. Bp., 2000., Aula Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
Ács Tivadar: A genovai lázadás. A Magyar Nemzeti Igazgatóság regénye. 1859-1861. Bp., 1958, Szépirodalmi. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval. Megjelent 3550 példányban.