Jeszenszky Géza: Kísérlet a trianoni trauma orvoslására. A szerző, Jeszenszky Géza (1941-) történész, egyetemi tanár, politikus, külügyminiszter, diplomata által Péterffy Árpád (1938-2022) szívsebész, a Debreceni Egyetem professor emeritusa részére DEDIKÁLT példány. Magyarország szomszédsági politikája a rendszerváltás éveiben. Bp., 2016, Osiris. Kiadói papírkötés.
Monok István - Hapák József: A bibliás Rákócziak. Bp., 2006, Kossuth. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott műbőr-kötés, jó állapotban.
Ásványi-Balogh-Homor-Tóth-Bartos: Trianon hatásai a magyar erdőgazdálkodásra. Veszteségek és átalakulás. Bp., 2020. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk.: Lukinich Imre. Bp.,(1926). Kir. M. Egyetemi Nyomda, 367 p.+3 t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Garam Éva: Funde byzantinischer Herkunft in der Awarenzeit vom Ende des 6. bis zum Ende des 7. Jahrhunderts. Budapest, 2001. 432p. Kiadói papírkötésben
11 db az 1956-os forradalommal kapcsolatos könyv: Ellenforradalom Magyarországon 1956; Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben I-II. (a II. kötet két példányban); In memoriam Nagy Imre - Emlékezés egy miniszterelnökre; Szász Béla: Minden kényszer nélkül; Eörsi István: Emlékezés a régi szép időkre; Egy vereség diadala - A forradalom története; Király Béla: Honvédségből Néphadsereg; Az 1956-os magyar forradalom; Ember Mária: A halálvonat artistái és más történelmi interjúk; Ezerkilencszázötvenhat, te csillag - A forradalom és szabadságharc olvasókönyve. Vegyes állapotban.
Szakály, Ferenc: Hungaria Eliberata. Die Rückeroberung von Buda im Jahr 1686 und Ungarns Befreiung von der Osmanenherrschaft (1683-1718.) (Hungaria Eliberata. Budavár visszavétele és Magyarország felszabadítása a török uralom alól (1683-1718.)) Bp., 1986., Corvina. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.