Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 146

15084.

Rufpreis:
1 000 HUF

cca 1896 [Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás.] (H.n., é.n., 368 p.) Tartalmas, rengeteg fekete-fehér képpel illusztrált album, öt nyelven (magyar, német, francia, angol, orosz). Haránt-alakú modern egészvászon-kötésben, hiányzó címlappal, az első és az utolsó lapok kissé sérültek, foltosak, az elülső borítón és a lapéleken ázásnyommal, egyébként a lapok nagy része jó állapotban.
15085.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88
19

Dercsényi Balázs, Koppány Tibor, Örsi Károly: Magyar kastélyok. Hegyi Gábor fotóival. Bp., 1990, Officina Nova. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
15086.

Rufpreis:
1 200 HUF

Rolf Müller (szerk.): Romantische Reise durch das alte Deutschland. Städte und Landschaften in zeitgenössischen Stichen und Lithographien. Gütersloh, é.n., Bertelsmann. 159p. Harántalakú, nagyméretű könyv régi metszetekkel a XVI.-XIX. századi Németországról. Kiadói kartonált papírkötés.
15087.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dessewffy Arisztid: Velencze, Bp., 1896, Kosmos Műintézet, VII+(1)+195+(1) p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Korabeli illusztrált félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé foltos, kopottas borítóval, sérült, szétváló gerinccel, néhány kissé sérült, foltos lappal, tulajdonosi névbélyegzővel.
15088.

Rufpreis:
2 000 HUF

René Burri - José Luis Lanuza: El Gaucho. Fotografias de René Burri. Texto de José Luis Lanuza. Buenos Aires, 1968, Muchnik Editores. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Spanyol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
15089.

Rufpreis:
1 200 HUF

Vegyes újpesti helytörténettel kapcsolatos tétel, 3 db:  Kadlecovits Géza: Újpesti életrajzi lexikon. Összeáll.; Szobrok és emléktáblák Újpesten.; 125 éves az újpesti főplébánia. Vál. és szerk.: - - .; Bp., 1998-2004-2007, Újpesti Városvédő Egyesület. Kiadói kartonált papírkötések.
15090.

Rufpreis:
1 800 HUF

Alexandra David-Neel: Arjopa. Die erste Pilgerfahrt einer weißen Frau nach der verbotenen Stadt des Dalai Lama. Leipzig, 1928., F. A. Brockhaus. Fekete-fehér fotókkal. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a hátsó kötéstábla foltos.
15091.

Rufpreis:
2 400 HUF

Václáv Cibula: Prágai regék. Ford.: Koncsol László. Bratislava, 1979, Madách. Cyril Bouda illusztrációival. Kiadói egészvászon-kötés.
15092.

Rufpreis:
1 000 HUF

K. Westcott Jones: Scenic America. New York,1984,Gallery Books. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. + Robert Reynolds-Ruth Kirk-Archie Satterfield: California. Its coast and desert. Portland, 1974, Charles H. Belding. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15093.

Rufpreis:
2 400 HUF

Világjárók. Utazások és Kalandok 2 kötete:  Herbert Rittlinger: Kajakosok - Előre! Utazás gumisajkán a Kárpátokból a vad Kurdisztánab. Ford.: Félegyházy Endre.;  Bengt Berg: Vándormadarakkal Afrikába. Ford.: Lambrecht Kálmán és Uray Mária. Bp.,én.,Franklin. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,
15094.

Rufpreis:
1 600 HUF

A miskolci Avas. Monográfia a város jelképéről. Szerk.: Dobrossy István. Miskolc, 1993., Herman Ottó Múzeum - Borsodi Nyomda. Nagyméretű melléklettel, rajta Miskolc 1821-es látképével. Kiadói papírkötés.
15095.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF