Icke-Schwalbe, Lydia: Das Schwert des Samurai. Berlin, 1979, Militäverlag der DDR. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. + Lumír Jisl: Japanische Schwertzierate. Prague, 1967, Artia. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált kötés, egészen kis kopásnyomokkal a borítón, jó állapotban. +
Frontnapló. Benedek Sándor fronton töltött ideje és kalandjainak nehézségei. 1943. május hó 15 - 1944. december hó 21. Szerk.: Sallai Károlyné Benedek Katalin. Túrkeve,(2006), Beklen Nagykunsági Civil Társadalomért Alapítvány. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban.
V. G. Reznyicsenko, I. N. Borovjev et alii: Harcászat. Ford.: Horváth Zoltán, Székely Béla, Kovács József. Bp., 1968., Zrínyi. 1. kiadás. Kiadói nyl-kötés. Megjelent 1600 példányban.
Chriss Goss: Fegyvertársak. Egy angol és egy német vadászrepülő egység története 1940 augusztus és szeptember között. 20. Századi Hadtörténet. Debrecen, 2001, Hajja és Fiai. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
L. Tarassuk: Antique European and American firearms at the Hermitage Museum. Moszkva, 1971, ? Iskusstvo. Orosz és angol nyelven. Gazdag képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban, a papírborítón címkével.
Tomsics Emőke: Háborúképek. Amatőrök és haditudósítók harctéri felvételei az első világháborúból. Bp., 2016, Magyar Nemzeti Múzeum-Kossuth Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Élet a hátországban a Nagy Háború idején. Vál. és szerk.: Domokos Anna, Palkóné Jády Melitta. Veszprém, 2018., Eötvös Károly Megyei Könyvtár. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Veress D. Csaba: A balatoni csata. Veszprém megye felszabadításának katonai története. (1944. dec. 1. - 1945. március 30.) (Veszprém,1977.), Veszprém M. Tanács V.B. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal.
Temesváry Ferenc: Kelet és nyugat között. Vezető a Történeti kiállítás fegyveranyagához. Bp, é.n., Népművelési Propaganda Iroda. Holics Gyula fekete-fehér és színes fotóival illusztrálva. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.