Kaulen Franz: Assyrien und Babylonien. Freiburg im Breisgau, 1899, Herdersche Verlagshandlung, 1 (címkép) t.+XIII+1+2+317+1+2 p.+9 (egészoldalas képtáblák) t. +2 (térkép táblák) t. Német nyelven. Ötödik kiadás. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, egy-két laza lappal.
Sainte-Beuve: Arczképek a franczia ujabbkori társadalomból. Ford., jegyzetekkel és bevezetéssel ellátta: Wohl Janka. Bp., 1888, MTA,(Révai-ny.),XIX+416+1 p. Aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
Papp-Váry Árpád - Hrenkó Pál: Magyarország régi térképeken. Bp., 1989, Gondolat-Officina Nova. Első kiadás. Számos képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Rákóczi-tükör I-II. köt. Naplók, jelentések, emlékiratok a szabadságharcról. Vál., szerk., az előszót és a naplórészleteket, bevezető tanulmányokat írta: Köpeczi Béla és R. Várkonyi Ágnes. Magyar Századok. Bp.,1973,Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Küzdelem, bukás, megtorlás. I-II. köt. Emlékiratok, naplók az 1848-49-es forradalom és szabadságharc végnapjairól. A kötet anyagát felkutatta, válogatta, szerkesztette, az előszót, a bevezetőket és a jegyzeteket írta: Tóth Gyula. Magyar Századok. Bp., 1978, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötésben, a gerincek kopottak, a 2. kötet foltos.
Wittman Tibor: Latin-Amerika története. A szerző, Wittman Tibor (1923-1972) által dedikált! 503 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval.
Az ezeréves Magyarország. A Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1939, A Pesti Hírlap Rt. (Légrády-ny.), 1200 p. + 1 t. (kihajtható, színes melléklet 2 db térképpel). Első kiadás. Számos szövegközi fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban
Dr. Iványi Béla: A római szent birodalmi széki Gróf Teleki család gyömrői levéltára (Archivum Gyömrőense gentis comitum Teleki de Szék). Szeged, 1931, Gr. Teleki Család Gyömrői Ága. Kiadói papírkötés, a borítón szakadásokkal, de egyébként jó állapotban.
Köpeczi Béla - R. Várkonyi Ágnes: II. Rákóczi Ferenc. Magyar Történelmi Társulat 1. Bp., 1955., Művelt Nép. Kiadói félvászon-kötés. Megjelent 5000 példányban.