Landkarten

Zahl der Lose: 135

cca 1928 Ernst Pfohl-Ernst Freidrich: Die Deutsche Wirtschaft in Karten. (System Prof. Pfohl.) Berlin, Reimer Hobbing, XXI+240 p. Német nyelven. Gazdag térkép-anyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben.
14368.

Rufpreis:
1 800 HUF

Bibliotheca Világatlasz. Szerk.: Kéz Andor, Takács József. Bp.,é.n.,Bibliotheca, 204 p.+48 (térképek. t. Kiadói egészvászon-kötésben, gyűrött szennylapokkal.
14369.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

cca 1942 Magyarország közigazgatási térképe, az 1942. évi határokkal. Tervezte és rajzolta: Kogutowicz Manó. 1 : 900.000. Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt. Sérült, kissé foltos borítóval, szakadásokkal, 115x84 cm
14370.

Rufpreis:
2 400 HUF

cca 1996 A világ vallási térképe, a HVG kiadása, hajtott, 103x77 cm
14371.

Rufpreis:
1 200 HUF

1942 Kőszegi hegység, Kirándulók térképe 13., 1: 40.000, Bp., M. kir. honvéd térképészeti intézet, kisebb lapszéli foltokkal, sérülésekkel, 58x49,5 cm
14372.

Rufpreis:
2 000 HUF
11

1805 Torna vármegye. Comitatus Torniensis . Színezett rézmetszet, papír,28x22 cm a vármegye közigazgatási térképe és címere, a járások, utak, települések, vízrajz, domborzat (csíkozással) feltüntetésével, a budai kezdőmeridiánhoz igazítva. Görög Demeter (1760-1833) udvari tanácsos, kartográfus, polihisztor "Atlas Hungaricus / Magyar átlás az az Magyar, Horvát, és Tót országok' vármegyéji, 's szabad kerületei' és a' határ-őrző katonaság' vidékinek közönséges és különös tábláji" c. munkájából paszpartuban
14373.

Rufpreis:
6 000 HUF

cca 1800 Gömör és a vele törvényesen egyesült Kis-Honti kerület vármegye térkép, (Comitatus Gömöriensis) /Magyarország vármegyéinek színezett, rézmetszetű, közigazgatási térképei, külön lapokon a Görög Demeter féle atlaszból. Szép, tiszta, éles levonatú lap, a járások feltüntetésével, korabeli színezéssel. Egyes helynevek, illetve járási székhelyek kézzel aláhúzva, illetve egyes területek római, illetve arab számokkal kézzel számozva. Szép állapotban, paszpartuban. 29x22cm
14375.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Hantos Gyula: A magyar közigazgatás területi alapjai. Emlékirat. Bev. Teleki Pál gróf. Bp., 1931, Athenaeum. 14 l., 56 db térkép /[A Magyar Közigazgatástudományi Intézet kiadványai 3.]/ Az eredeti borítófedél felhasználásával készült papírkötésben. Ritka!
14377.

Rufpreis:
10 000 HUF

cca 1919 Bécs és környéke térképe, ideiglenes kiadás, 1:75.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, szakadt, sérült, 47x62 cm
14378.

Rufpreis:
1 000 HUF

cca 1915 Starokonstanikow és környékének térképe, 1:200.000, Wien, K. u. K. Militärgeographisches Institut, 62x43 cm
14379.

Rufpreis:
1 000 HUF

cca 1913 Kiszeben és környékének térképe, 1:75.000, Wien, K. u. K. Militärgeographisches Institut, 43x54 cm
14380.

Rufpreis:
1 000 HUF

cca 1909 Turka és környékének térképe, 1:75.000, 42x54 cm
14381.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF