Balázs Béla: Filmkultúra. (A film művészetfilozófiája). (Bp., 1948), Szikra. Első kiadás. Sérült kiadói félvászon-kötés, sérült, foltos borítóval, kissé laza fűzéssel, hiányzó címlappal.