Benedek István: Mandragóra. India. Tibet. Kultúrtörténeti tanulmány különös tekintettel a varázslásra és gyógyításra. Bp., 1979, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Gilman, Charlotte Perkins: A nő gazdasági helyzete. Társadalomtudományi Könyvtár VII. köt. Bp., 1906, Politzer-féle Könyvkiadóvállalat, (2)+278+(4) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült, kijáró szennylapokkal, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Ranschburg Pál: Az emberi elme II. kötet Az értelem. Érzelem, ösztön, akarat, egyéniség. Pantheon Ismerettára. Bp., 1923, Pantheon. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel.
Vandervelde Emil: A kollektivizmus és az ipar evoluciója. Fordították: Dr. Wildner Ödön és Zalai Béla. Bp., 1908, Grill. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.