Csonkaréti Károly: Az Osztrák-Magyar Monarchia hadihajói 1867-1918. Bp., 2010, Kossuth Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Tim Ripley: Elit alakulatok. Németország különleges egységei a II. világháborúban. 20. Századi Hadtörténet. Debrecen, 2003, Hajja & Fiai. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Helgert Imre: A Budapesti Honvédhelyőrség Parancsnoksága. 1849-1999. / Budapest Garrison Headquarters. 1849-1999. Bp., 2000., Zrínyi. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés. Király Béla (1912-2009) vezérezredes, hadtörténész, politikus, az 1956-os forradalom nemzetőrségének vezetőjének ex-libris-ével.
Nemeskürty István: Requiem egy hadseregért. Magvető Zsebkönyvtár. Bp., 1972, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, helyenként kisebb ázásnyomokkal. + Bártfai Szabó László: Az utolsó emberig. Egy csapatparancsnok visszaemlékezései a Don menti harcokra. Bp., 1988, szerzői magánkiadás. Kiadói papírkötés.
Bajzik László: A Zala vármegyei Szegvártól az abonyi temetőig. Gyulai Gaál Miklós honvédtábornok élete és működése 1848-49-ben. (Bp., 2015), Ultima & Amici. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Pest-budai nemzetőrök. 1848-1849. Dokumentumok a fővárosi nemzetőrség történetéhez. Vál. és szerk.: Czaga Viktória, Jancsó Éva. Budapest Történetének Forrásai. Bp., 2001, Budapest Főváros Levéltára, 487 p. Kiadói papírkötés, néhány lapon kisebb ázásnyommal.