[Lumignon, P. - Pelz, Eduard]: Hephata oder Denkwürdigkeiten und Bekenntnisse eines Freimaurers. [Hephata avagy Egy szabadkőműves emlékiratai és vallomásai.] Mit erläuternden Abbildungen. Leipzig, 1836, Karl Andrä, XII+316 p.+1+15 t. Első kiadás. Német nyelven. Bekötött eredeti papírborítókkal. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a címlap előtti lapon és egy táblán szakadással, kissé foltos lapokkal, "Thurzó János" possessori bejegyzésel. (Feltehetőleg arról a Thurzó Jánosról lehet szó, aki 1848-ban Bihar vármegye alispánja volt.)
Robert Freke Gould:The History of Freemasonry I-III. London, 1885-87. Thomas C. Jack. [6], 504; [4], 502; [4], 502p. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, borútokon kopásokkal, a 3. köteten foltokkal, néhány foltos lappal / In half leather binding, with some wear and stome rust on the pages
Mandello Károly: A szabadkőművesség és a társadalomtudomány. Kioktató előadások gyűjteménye. I. köt. Német nyelven tartotta ~. Ford.: Schlatter Alfréd. Bp., 1902, Pesti Könyvnyomda Rt., XIX+178 p. [Unicus!] Kiadói papírkötés, sérült borítóval, sérült, nagyrészt hiányos gerinccel.
Barcsay Adorján: A szabadkőművesség bűnei. - Palatinus József: Egy vidéki páholy titka. - A Magyarországi Symbolikus Nagypáholy védelme alatt működött páholyok tagjainak névsora. Előszóval ellátta: Wolff Károly. I. rész. [I. köt.] Bp., 1921, Egyesült Keresztény Nemzeti Liga (Kertész József-ny.), VIII+248 p.+ 2 (kétoldalas) t. Második kiadás. Kiadói papírkötés, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal, javított borítóval, a címlapon ceruzás névbejegyzéssel (Salzmann).
Szabó Adolf: Az Eötvös-páholy hetvenéves története. Bp.,(1947., Márkus-ny.,) 56 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, javított kötéssel. A magyarországi páholyok működését 1950-ben betiltották. Rendkívül ritka!