Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 63

1932 Németország államfő-választás (Reichspräsidentenwahl) első körének szavazólapja melyen Adolf Hitler alulmaradt Paul von Hindenburggal szemben. 10x14 cm /  1932 German presidential election (Reichspräsidentenwahl) ballot, on which Adolf Hitler lost to Paul von Hindenburg. 10x14 cm
11688.

Rufpreis:
10 000 HUF

1935 A németországi Erfurtban 1935.VIII.25-én játszott Németország-Románia (4:1) válogatott futballmeccs relikviái, össz. 8 db, közte Dobai (Dobay) István részére szóló meghívó a mérkőzés utáni díszvacsorára, menükártya, a meccsről készült német sajtófotó, könyvjelző, stb. Dobay István (1909-1994) román válogatott labdarúgó, csatár, későbbi edző hagyatékából. (A mérkőzésen a román csapatban pályára lépett). / 1935 Football relics from the Germany-Romania (4:1) match, played in Erfurt, Germany, 25.VIII.1935. 8 pcs in total. From the inheritence of Stefan (István) Dobay Romanian football player (who played on the Romanian team in this match).
11689.

Rufpreis:
100 000 HUF
271,00
312,50

1937 ifj. Bókai Bókay János (1858-1937) gyermekgyógyász, egyetemi tanár temetésére küldött virágszámla, az "Egyetemi Gyermekklinika Igazgatóságának". Hartai Virágszalon, Hartai Erzsébet aláírásával, 2f okmánybélyeggel, 1937 VII. 10.
11690.

Rufpreis:
8 000 HUF

cca 1938 Hímzett magyar címer. Későbbi üvegezett keretben. 40x35 cm
11691.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

1939 Gáll Ferenc (François Gall) (1912-1987) festőművész saját kézzel írt levelezőlapja Párizsból Szolnay Sándor (1893-1950) festőművésznek küldve, amelyben beszámol Szervátiusz Jenő (1903-1984) szobrászművész érkezését Párizsba, egy kiállítást, valamint említi Zsögödi Nagy Imre és Kéki Béla (1907-1993) könyvtáros, bibliográfus nevét. Más egyéb érdekes részlettel, Gáll Ferenc autográf aláírásával, hajtásnyommal
11692.

Rufpreis:
6 000 HUF

11693.

Rufpreis:
90 000 HUF
243,90
281,25

Erdélyi József (1896-1978) Baumgarten-díjas költő, ,,a 20. századi magyar költészet egyik legjelentősebb képviselője" , Zrinyi halála című, 52 soros versének, ceruzával írt, autográf kézirata. Első közlése az Est 1923. október 2.-i számában jelent meg. Két A/4-es levél, egy oldalán írva.
11694.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1939.XI.27. Kolozsvár, Restaurantul Bufnita (Bagoly étterem) étlap / menü, hátoldalán kézzel írt feljegyzésekkel és aláírásokkal (számos neves személytől), Bókay János (1892-1961) Feleség c. színdarabjának bemutatója alkalmából. Tamási Áron (1897-1966) erdélyi magyar író; Fényes Alice (Alíz) (1918-2007) színésznő; Nyirő József (1889-1953) erdélyi magyar író, újságíró, országgyűlési képviselő; Wass Albertné báró Siemers Éva (1914-1991), Wass Albert író, költő felesége; Járosi Andor (1897-1944) evangélikus lelkész, teológus, író; Kádár Imre (1894-1972) költő, író, műfordító, rendező, színigazgató, az Erdélyi Szépmíves Céh egyik alapítója; Karácsony Benő (1888 - Auschwitz, 1944) író és felesége; illetve mások autográf aláírásával és soraival. Hajtva, apró lapszéli szakadásokkal, 33x23,5 cm
11695.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

1940 Zsögödi Nagy Imre (1893-1976) erdélyi magyar festőművész autográf levelezőlapja Szolnay Sándor (1893-1950) festőművésznek Székelykeresztúrra küldve. Zsögödi Nagy Imre autográf aláírásával.
11696.

Rufpreis:
6 000 HUF

1941 Szervátiusz Jenő (1903-1984) erdélyi magyar szobrászművész autográf levelezőlapja Kolozsvárból Szolnay Sándor (1893-1950) festőművésznek Székelykeresztúrra küldve, amelyben Szolnay egy képéről ír és említi Szopos (Sándor) és Emil (Vásárhelyi Z. Emil?) nevét is. Más egyéb érdekes részlettel a kolozsvári életéről, Szervátiusz Jenő autográf aláírásával.
11697.

Rufpreis:
8 000 HUF

1940 Kolozsvári Emlékalbum, 10 db képet tartalmazó leporelló, borítón kis sérüléssel
11698.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
68,75

1941 Zilahy Lajos (1891-1974) író, a Híd irodalmi folyóirat szerkesztőjének gépelt sorai ifj. Bókay János (1892-1961) író, műfordító részére, autográf aláírásával, fejléces papíron. Hajtásnyommal, a szélén két lyukkal, gyűrődésnyomokkal.
11699.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF