Tétel

Rufpreis:

40 000 HUF
108,40 EUR, 125,00 USD

Beschreibung:

Vörösmarty Mihál[y]: Vérnász. Szomorújáték öt felvonásban. Eredeti játékszín. Első kötet. Buda, 1834.,A' Magyar Királyi Egyetem' betűivel, 4+159 p. Első kiadás! Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső kötéstábla belsején, valamint az elülső és hátsó szennylapokon és az utolsó oldal hátoldalán bejegyzésekkel, foltos lapokkal, két helyen hibás számozással (68=58,98=89), körbevágott, foltos lapokkal, 17x11 cm. A mű elnyerte a Tudós Társaság első drámapályázatának fődíját. A Csongor és Tünde közömbös fogadtatása után végre a sikert is meghozta szerzőjének.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ekb