Tétel

Rufpreis:

1 400 000 HUF

15

Beschreibung:

Bukta Imre (1952-): Nagymamám szentképei, 2014. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent: Bukta '14. Hátoldalán Bukta Imre autográf feliratával. 100x130 cm. Kiállítva: XV. Táblaképfestészeti Biennále, Szeged, 2014. Reprodukálva a Magyar Művészeti Akadémia honlapján: https://mmakademia.hu/alkotas/-/record/MMAA149033 és a Tiszatáj Online honlapján: https://tiszatajonline.hu/kepzomuveszet/kis-esti-mese-muveszetrol-nagyoknak/. Bukta Imre művészetében a magyar vidéki, falusi társadalom élete kiemelt szerepet játszik a kezdetektől fogva. Képeiben gyakran humorosan, ironikusan, de sosem bántóan dolgozza fel és jeleníti meg egy átalakulóban, eltűnőben lévő világ történéseit, szokásait, tárgyait, emlékeit, tárgyi emlékeit. Az aukciónkon szereplő festményében szent és profán találkozásának leszünk tanúi. A feltehetően kidobásra ítélt szentkép a tornyosuló gumik és egyéb tárgyak, lomok mellett egy kertben vagy valahol a tájban, a magyar ugaron várja további sanyarú sorsát. Meghökkentő módon, látomás szerűen beúszik Jézus alakja jobbról a kép síkjába, a kompozíció szélére szorítva. Már nem a meghitt helyen, a nagymama hálójában az ágy fölött vagy a szép szoba falán, a régi környezetében ékeskedik. A művész ezen módon az évszázadok óta ismert kép a képben toposzt is izgalmasan, váratlanul alkalmazza. Bukta Imre tanúságot tesz arról is, hogy a festészet egyik ősi műfaja, a tájkép a kortárs művészetben is megtalálja és megállja a helyét. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / oil on canvas, signed, with autograph description on the reverse. Exhibited: Szeged, Hungary, 2014. Reproduced on the internet: https://mmakademia.hu/alkotas/-/record/MMAA149033 https://tiszatajonline.hu/kepzomuveszet/kis-esti-mese-muveszetrol-nagyoknak/ ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras