Tétel

Rufpreis:

80 000 HUF

16

Beschreibung:

[Alkímia] (Johann Isaac Hollandus) Johannis Isaci Hollandi: Geheimer und biß dato verborgen gehaltener trefflicher Tractat, von ihm genant: Die Hand der Philosophen. Frankfurt, 1667, Thom. Matthiae Götzens (Thomas Matthias Götze), 160 p. Első kiadás! Ritka, korai alkimista munka. Német nyekven. Számos szövegközti színezett fametszetű és fekete-fehér fametszetű ábrával. Gerincén sérült korabeli egészbőrkötésben, az előzéklapokon, különböző nyelvű, korabeli bejegyzésekkel, ábrákkal, titkosírás abc-vel, a címlap restaurált, valamint néhány lap kissé restaurált, két lap hiánnyal (7/8., 9/10.) / First edition! A rare early alchemical work. 160 p. In German language. With numerous intertextual colored woodcut illustrations. Damaged on the spine in contemporary leather binding, on the front pages, with contemporary inscriptions in different languages, figures, cipher with abc, two pages lost (7-8.,9-10.) The title page and some pages are slightly restored.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : szr