Tétel

Rufpreis:

100 000 HUF

18

Beschreibung:

1949 Herendi Sztálin 70. születésnapjára készített porcelán Motifs Hongrois Grand (MHG) mintás cukordoboz, ritka népies magyar mintával. Belsején felirattal: "Sztálin elvtársnak 70. születésnapja emlékére Herend dolgozói". Alján szovjet és Rákosi címer, vörös csillagok, kézzel festett, jelzett, kopással. Az alkalomra elkészült készletből Sztálinnak küldtek, de egy-két darab nem jutott el hozzá. Rendkívüli ritkaság, 13×10 cm

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras