Alfred Edmund Brehm: Az állatok világa I-IV. Teljesen átdolgozta Dr. Walter Rammner. Bp., 1957-1959, Bibliotheca - Gondolat. Gazdag illusztrációanyaggal. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban.
A népegészségőr könyve. (Bp., 1949, Athenaeum-ny.), 227+(13) p. Második kiadás. Olt Károly népjóléti miniszter előszavával. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány helyen kissé sérült lapszélekkel, hiányzó címlappal.
Fehér György-Glósz László: Háziállatok boncolása. Bp., 1962., Mezőgazdasági. Második, bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 1600 példányban.
Vegyes elsősegélynyujtással kapcsolatos tétel, 4 db: Orovecz Béla-Telbisz Albert: Első segélynyujtás. Bp., 1943., Magyar Vöröskereszt. Nyolcadik kiadás. Kiadói papírkötés, az elülső borító leszakadt, sérült, a borító foltos.; 1910 Kovách Aladár: Az "első segítségnyújtás" rövid vázlata. Bp., 1910, Budapesti Önkéntes Mentő Egyesület, (Pesti Könyvnyomda Rt.-ny.) Kiadói papírkötés.; 1933 Körmöczi Emil: Az első segitségnyujtás vázlata. Bp., 1933., Merkantil. Kiadói papírkötés.; 1941 Elsősegitségnyujtási ismeretek. Légoltalmi Liga Oktatóképző Tanfolyamának Tansegédletei. Bp., 1941., Légoltalmi Liga Országos Elnöksége. Kiadói papírkötés.;
Josef Klepesta, Antonín Rükl: Csillagképek atlasza. Ford.: Balázs Lajos. Bp., 1978, Gondolat. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.