A Corvina művészettörténeti korszakokat bemutató sorozatának 9 kötete, teljes sorozat: Római művészet; Hellénisztikus művészet; A barokk művészete; Klasszicizmus és romantika; A XIX. század művészete; Az itáliai reneszánsz művészete; A román kor művészete; A gótika művészete; Bizánci művészet. Bp., 1971-1987, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.