Kézdi-Kovács Lóránt (1897-1916): Öcsém (Kézdi-Kovács Elemér portréja).... https://www.darabanth.com/de/417-Fernauktion/417.0/Gemalde-und-Grafiken/Gemalde-und-Grafiken~1/Kezdi-Kovacs-Lorant-1897-1916-Ocsem-Kezdi-Kovacs-Elemer-portreja-Olaj-karton-jelze~II2631960
2631960
10162
417
38000
Rufpreis:
38 000 HUF 102,98 EUR , 118,75 USD
Beschreibung: Kézdi-Kovács Lóránt (1897-1916): Öcsém (Kézdi-Kovács Elemér portréja). Olaj, karton, jelzett a hátoldalán. Sérült. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében és hagyatékában. 80×60 cm. Kézdi-Kovács Lóránt mindössze 19 évesen, 1916-ban az I. világháborúban esett el, amelynek következtében az életműve is nagyon korán lezárult. Munkái nagyon ritkán tűnnek fel a műkereskedelemben, igazi gyűjtői darab!
: karap_norbert