Tolvajok kútja. Perzsa népmesék. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Simon Róbert. A borító és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1963, Európa. 6 egészoldalas illusztrációval. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban.