Sütő András: Szemet szóért. (Dokumentumok - naplójegyzetek.) A szerző, Sütő András (1927-2006) Kossuth-díjas erdélyi magyar író által DEDIKÁLT példány! Debrecen, 1993., Csokonai Kiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés, hullámos lapokkal.
A magyar népköltés remekei I-II. köt. I. köt.: Szerelmi dalok. II. köt.: Balladák, románczok ... stb. Szerk. s a bevezetést írta: Vikár Béla. Bp.,1907,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,XXXVIII+287+1 p.+5 (fekete-fehér képtáblák) t.; 319 p.+8 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott, festett szecessziós, indás-virágos díszítésű félvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
Lonkay Antal: Olvasókönyv felsőbb tanodák használatára a Szent-István-Társulat megbízásából. A magyar irodalom ismertetése a legrégibb időktől napjainkig. Készítette: - - azon társulat választmányi tagja. I. kötet. Buda, 1855., Bagó M., XVI+624 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, javított, pótolt, sérült gerinccel, foltos lapokkal, a szennylapokon és kötéstáblákon számos jegyzettel és firkával.
Fekete István: Zsellérek. Regény. Bp.,[1943.], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 334 p. Hatodik kiadás. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, javított kötéssel, pótolt szennylapokkal és papírborítással a könyvtáblák belsején, kissé foltos lapokkal.
Verne Gyula: Utazás a Holdba. Kilencvenhét óra és husz perc alatt. Fordította Gaal Mózes. Bp., 1905, Franklin, 272 p. Fekete-fehér egészoldalas illusztrációkkal. Negyedik, egyedül jogosított képes kiadás. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, kissé laza fűzéssel.
Verne Gyula: A rejtelmes sziget. I-II. köt. Átdolg. Szász Károly. Bp.,[1924], Franklin, 194; 195-408 p. Hatodik kiadás. Számos fekete-fehér illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kopott borítókkal, laza kötésekkel, hiányzó hátsó szennylapokkal, a címlapokon halvány névbejegyzésekkel.