Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Nemzeti Könyvtár. Bp., 1960, Gondolat. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, foltos, kissé kopott borítóval.
Vertse Albert: Erdő-mező madarai. Ifj. Tildy Zoltán fekete-fehér fotóival. Bp.,1959, Mezőgazdasági Kiadó. harmadik, átdolgozott kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel, az elülső szennylap kissé foltos
Telegdi Roth Károly: Magyarország geológiája. I. rész. A magyar föld és az azt környező területek hegyszerkezetének kialakulása. Tudományos Gyűjtemény 104. Pécs, 1929, Danubia Könyvkiadó. Foltos, megviselt állapotú egészvászon kötésben, kissé meglazult kötéssel. Hiányzó térképmelléklettel.
Alexander Niklitschek: A természet csodái. Fordította: Fülöp Zsigmond. Bp.,1942,Nova. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt, hiányos papír védőborítóban.