Bálint Nagy István: Kolerajárványok Csanád vármegyében. Adatok Csanád Vármegye Egészségügyének történetéhez. I. köt. Makó, 1928., Csanád-Arad-Torontál Vármegye Közönsége, 1 t+118+2 p. Pótolt papírkötésben, felvágatlan lapokkal.
Tálasi István: A kiskunsági pásztorkodás. Néprajzi Füzetek 4. Bp., 1936., Kir. M. Pázmány Péter Tudomány Egyetem, 143 p. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen kézzel írt címfelirattal.
Losonczi Szakall Vince: Adatok az ózdvidéki paleogén és neogén határ kérdéséhez. Bölcsészdoktori értekezés. Angaben zu der Paleogen - Neogen Grenzfrage im Kohlengebiete um Ózd. A szerző által DEDIKÁLT példány. Rimaszombat,[1944],Rábely Károly-ny., 44+8 p.+1 (kihajtható tábla) + III t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
Szilágyi István: Régi boltok krónikája. A pest-budai kereskedelem történetéből. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Barna János, Sümeghy Dezső: Nemes családok Csanádvármegyében. Bp., 1998, Heraldika Kiadó. 241+2 p. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
B. Studer: Über die natürliche Lage von Bern. Programm auf di fünfundzwanzigste Stiftungsfeier der Hochschule Bern ; 15. November 1859. Bern, 1859., Stampflische Buchruckerei, 2+24 p.+1 (Karte der Umgebung der Stadt Bern, 27x26 cm.) Német nyelven. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzőkkel, a borítón 1859-1860-as bejegyzésekkel.
Bóna István: Dunapentele története. A honfoglalástól a 19. század közepéig a már eddig is ismert, valamint újonnan bevont adatok alapján. Dunaújváros, 1991., Intercisa Múzeum. Kiadói papírkötés. A szerző, Bóna István (1930-2001) régész, egyetemi tanár,MTA tag által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.