Fekete István: A koppányi aga testamentuma. Történelmi regény. Cseregezán Pál rajzaival. Bp., 1971, Móra. Hetedik kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, javított gerinccel.
Tudor Arghezi: Ötperces mese. Prózai írások. Ford.: Jánoshegyi György. Bukarest, 1963., Irodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóban. A fordító, Jánosházy György (1922-2015) költő, műfordító, kritikus által Hegedüs Géza (1912-1999) háromszoros József Attila-díjas író, újságíró, költő, kritikus részére dedikált példány.
Vészi Endre: Vendég az esküvőn. Bp.,1968,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző, Vészi Endre (1916-1987) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Kaffka Margit: Az élet utján. Válogatott gyűjtemény Kaffka Margit régi és legujabb gyűjteményeiből. Bp., 1918, Nyugat (Pallas-ny.), 97 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, sérült, két lap kijár. Ex libris-szel ("Ex Libris Caroli Kaffka").