Nemes Seydl Jenő (1868-1945) ny. áll. m. kir. tábornok, A kat. Mária Terézia Rend lovagkeresztes vitéze. 1917-ben alezredes, a cs. és kir. 7-ik sz. tábori vadász zászlóalj parancsnoka. Basch Árpád festménye után Senyei József, 1931, Nyomat, papír. Üvegezett, kissé sérült fa keretben. 42×28 cm