Cholnoky Jenő (1870-1950): A Földközi-tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 184+2 p.+20 (Kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal és térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos felső lapélekkel.