Venesz József: A magyaros konyha. Bp., 1958, Minerva. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói foltos,kopott egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal,
Tangl Harald: A táplálkozás. Bp., é.n., Kir. M. Természettudományi Társulat,(Kir. M. Egyetemi Nyomda.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Hiányzó első lap.
2 db régebbi román nyelvű borászati könyv: Ing. Al. P. Ionescu: Vinul. Bukarest, 1933, Institutul de Arte Grafice Bucovina. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos és szakadozott borítóval, utolsó lap jobb felső sarka sérült. + Ing. Al. P. Ionescu: Viticultura Practica. Bukarest, é.n., Proapsirea Agriculturi. 32 ábrával illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos és sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal
Biszkup Ferenc, dr. Guoth János, dr. Horn Péter: Haszongalamb-tenyésztés. Kertünk, házunk, otthonunk. Bp., 1976, Mezőgazdasági Kiadó, 250+XXIV p. Fekete-fehér fotókkal, ábrákkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel.