Dr. Lázár Béla: Művészet. Kis művészettörténet a nagyközönség számára. Bp.,(1938),Rózsavölgyi és Társa, 349+1 p.+XLV+1 t. +XXXII,XXXV-XXXVI t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Könyvnapi propaganda kiadás. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés, egy képtábla hiányzik.