1898-1916 özv. Wlassich Antalné Berzseny Máriának, id Wlassics Gyula (1852-1937) politikus, vallás- és közoktatásügyi miniszter (1895-1903) édesanyjának írt 2 db képeslap, az egyik rokonoktól. Kálmán és Attila aláírással, valamint 1898 id. Wlassics Gyula saját kézzel írt levele édesanyja részére (Marie von Wlassics), saját kezű aláírásával.
cca 1920-40 Ollétejedi Ollé nemesi család kézzel festett címere. Akvarell, papír, Kubik J jelzéssel. Lap alja foltos. Dekoratív, korabeli üvegezett fa keretben, hátoldalán Holecz József budapesti képkeretező régi címkéjével. 46×33 cm
cca 1920-1940 Dr. Kokai Rezső: Pedagógiai jegyzetek. A Zeneművészeti Főiskola Tanárának magyarázatai alapján összeáll.: Sallay Józsa, két kissé kopott vászonfüzetben, kézzel írt jegyzet, 117+125 p.
1921 Pécs a Pius Gimnázium meghívója az alapítója, Zichy Gyula gróf tiszteletére rendezett ünnepségre melyen a Gracia Moreno c. történelmi szomorújátékot adják elő. Nyomdai munkához készült piszkozat a színdarab rendezői példányával. kb 30 kézzel és géppel írt oldal, kézi javításokka.